Bidragsydere

Alle bidragsydere på denne liste har ydet min. 1.000 kr.

501st Nordic Garrison
9. Z Hvalsøskole
Arne Mortensen
Bente Pedersen
Berit Husfeldt
Bo Barken
BUPL
Buy Aid A/S
Børge Nielsen og Max Wonsylds Fond
Den A.P. Møllerske Støttefond
Eli Avrach
Elise Wihlborg
Fabrikant Mads Clausens Fond
Foreningen HPG
ForskEL EL A/S
Frimodt-Heineke Fonden
Generalkonsul Jens Olsens Fond
Gitte Steffensen
Goldman Sachs Gives
Grosserer Emil Hjort og Hustru Therese Hjorts Fond
Grosserer Mandrup Philipsens Legat
Harald Jensen
Heidi Have
Hempel Fonden
I. F. Lemvigh-Müller Fonden
Innerwheel Faxe
Jeanette Christensen
Jesper Broskov
Kai Lange og Gunhild Langes Fond
Kalundborgs Ys Menette Club
Keld Nielsen
Keramoda
Kim Jensen
Lille Nor
Lions Club Mols
Lise Thomsen
OBT Shipping
Odd Fellow Søsterloge nr. 13 “Fidelitas”
Odd Fellow Søsterloge nr. 49 “Rosen”
Odd Fellow Søsterloge nr. 56 “Clementia”
OK a.m.b.a
Ole Petersen
Olga og Esper Boels Fond
Otto og Gerda Bings Mindelegat
Pack Tech A/S
Pernille Alberg
PRO-Services A/S
Q-Park
Rasmus Schrøder
Sct. Georgs Fonden
SEiMEi Fonden
Skovbo Revision Aps
Tandprotetikeren
Vitus Guld
William og Hugo Evers fond
Ørsted Services A/S
Aalborg Country Music Club

 

Aktive Kvinder, 9400 Nørresundby
Aktive Kvinder, 9600 Aars
Aktive Kvinder, 9620 Aalestrup
Aktive Kvinder, 9800 Hjørring
Alles Fornøjelse By Nohrlund, 2650 Hvidovre
Alu Rehab ApS, 8680 Ry
Arne Mortensen, 1361 København K
Arne V. Schlechs Fond, 1090 København K
Bakkeskolen, 8362 Hørning
Brand af 1848 Fond, 4700 Næstved
Brøderup Efterskole, 4733 Tappernøje
BUPLs Solidaritets- og Kulturpulje, 2100 København Ø
BUY AID A/S, 3000 Helsingør
Carl Emil Jacobsen og fru Anna Jacobsens Legat, 1090 København K
Casino Onl!ne, 2200 København N
Civilingeniør H C Bechgaard og Hustru Ella Mary Bechgaards Fond, 1553 København V
Cykelvennerne
Danish Garrison – 501st Legion
Dir. J.P. Lund og hustru Wilhelmine Bugges Legat, 2860 Søborg
Direktør J.P.A. Espersen og hustru, fru Dagny Espersens fond, 3700 Rønne
Ejendomsmæglerfirmaet HENSRIK, 4000 Roskilde
Elise Wihlborg, 8240 Risskov
Erik Juhl, 2450 København SV
Fabrikant Mads Clausens Fond, 6430 Nordborg
Familien Hede Nielsens Fond, 8700 Horsens
FIT & SUND, 4660 Store Heddinge
Flügger group A/S, 2610 Rødovre
Fredericia Soroptimisterne, 7000 Fredericia
Frimodt-Heineke Fonden, 2930 Klampenborg
Gitte Steffensen, 8500 Grenaa
Hannes Fond, 1165 København K
Harald Jensen, 9900 Frederikshavn
Hempel Fonden, 1256 København K
Henry Donsruds Fond, 1090 København K
Hillerød Rotary Klub, 3400 Hillerød
Inceptio ApS, 9400 Nørresundby
Jan Christensen, 2630 Tåstrup
Jerry Fogh, 7000 Fredericia
John Hansen, 8660 Skanderborg
Jubilæumsfonden af 12.08.1973, 1253 København K
Kalundborg Ys Menette Club, 4400 Kalundborg
KFUK Ordrup, 2920 Charlottenlund
Le Fix, 1141 København K
Lemvigh-Müller Fonden, 2730 Herlev
LITECOM, 2770 Kastrup
Louis Petersens Legat, 1609 København V
N.B. Rützebecks Familiefond, 5230 Odense M
Nordic Licensing Company, 2100 København Ø
Odd Fellow Søsterloge nr. 13 Fidelitas, 5800 Nyborg
Odd Fellow Søsterloge nr. 74, 4690 Haslev
Ole Petersen, 2650 Hvidovre
Ole Sørensen, 9900 Frederikshavn
PRO-Services A/S, 2670 Greve
Salfarm Danmark A/S, 6000 Kolding
Skovbo Revision, 4140 Borup
Skyum Idrætsefterskole, 7752 Snedsted
Solar Fonden af 1978, 3480 Fredensborg
Støtteforening til Børnefonde, 9370 Als
Tandprotetikeren Køge, 4600 Køge
Tanja Bøndergaard, 2700 Brønshøj
The Lodvig Brothers, 8400 Ebeltoft
Twentyfourseven A/S, 2100 København Ø
Ung træder til for Ung, 3450 Allerød
Ørsted Services A/S, 7000 Fredericia

Aktive kvinder, 9300 Sæby
Aktive Energi Anlæg, 7400 Herning
Annelise og Jens Bjerregaard, 4230 Skælskør
Anni Degn, 2300 København S
Antikvar Carl Julius Petersens Hjælpefond, 1211 København K
Arne Mortensen, 1361 København K
Bente Pedersen, 9760 Vrå
Berit Husfeldt, 2870 Dyssegård
Brøndby Skoler, 2605 Brøndby
BUPL, 2100 København Ø
Buy Aid, 2100 København Ø
Børge Nielsen og Max Wonsylds fond, 2100 København Ø
Casino Online, 2200 København N
CinemaxX, 1560 København V
Contura International, 2860 Søborg
Danish Garrison – 501st Legion
Danske Banks Fond, 2100 København Ø
De 5 Stjerner, 2650 Hvidovre
Den A.P. Møllerske Støttefond, 1098 Københanv K
Dir. J.P. Lund og hustru Wilhelmine Bugges Legat, 2860 Søborg
Dir. JPA Espersen og Hustru Dagny Espersens Fond, 3700 Rønne
Dorthe Vidbæk, 6360 Tinglev
EHRegnskab Aps, 3550 Slangerup
Elise Wihlborg, 8240 Risskov
Erik Juhl, 2720 Vanløse
Familien Hede Nielsens Fond, 8700 Horsens
Fede Priser, 7160 Tørring
Frimodt-Heineke Fonden, 2930 Klampenborg
Gert Helenius, 6000 Kolding
Gildbroskolen og SFO, 2635 Ishøj
Gitte Steffensen, 8500 Grenaa
Goldman Sachs
Hannes Fond, 2100 København Ø
Hempel Fonden, 1256 København K
Henry Donsruds Fonden, 2770 Kastrup
Hørsholm-Golf Fond, 2970 Hørsholm
Jane Jørgensen, 2670 Greve
Jeanette Christensen, 2000 Frederiksberg
Jens Christensen, 6000 Kolding
Jens Schultzer, 2970 Hørsholm
Kalundborg Y´s Menette Club
Keld Nielsen, 2690 Karlslunde
Kim W. Jensen, 4690 Haslev
Kirsten og Hans Rasmussens Legat, 1090 København K
Knud og Dagny Gad Andresebs Fond, 2100 København Ø
Kolding Guardians, 6000 Kolding
Kursistråd VUC SYD, 6100 Haderslev
Lars Peter Kromann, 4470 Svebølle
Lene S. Rasmussen, 2630 Taastrup
Link Logistics A/S, 2605 Brøndby
Lions Club Karlslunde, 2690 Karlslunde
Lions Club Mols, 8400 Ebeltoft
Lisa Helich, 2610 Rødovre
Lise K. Thomsen, 2830 Virum
LITECOM, 2770 Kastrup
Lotte S. Rasmussen, 2630 Taastrup
Louis Petersens Legat, 1553 København K
Max Stougaard, 1472 København K
Medarbejdernes honorarfond i Novo gruppen, 2765 Smørum
Mogens Justesen, 8240 Risskov
Niels Gunnar Flämig, 5000 Odense
Odd Fellow Søsterloge nr. 13 “Fidelitas”, 5871 Frørup
Odd Fellow søsterloge nr. 25 “Dronning Louise”, 8800 Viborg
Odd Fellow Søsterloge nr. 56 “Clementia”, 4780 Stege
Ole Petersen, 2650 Hvidovre
Peter Jørgensen, 2300 København S
Pro-Services A/S, 2670 Greve
Publicis Media, 1119 København K
Randi Rasmussen, 4281 Gørlev
RO´s Torv, 4000 Roskilde
Rørkærfonden, 1560 København V
Sankt Lazarus, 2970 Hørsholm
Skovbo Revision, 4140 Borup
Støtteforeningen til Børnefonde, 9330 Dronninglund
Sven Lynge, 3320 Skævinge
Tandprotetikeren Køge, 4600 Køge
Team Connecting Århus, 8200 Århus N
Thomas Hagedorn, 4180 Sorø
Thorkill Baattrup-Andersen, 9670 Løgstør
Tranes Fond, 2100 København Ø
Triathlon til fordel for børn, 3550 Slangerup
Twentyfourseven A/S, 2100 København Ø
Tømmerhandler Johannes Fogs Fond, 2800 Kongens Lyngby
Viby Genbrug, 2900 Hellerup
VMware Denmark, 2950 Vedbæk
Ørsted Services A/S, 7000 Fredericia

Make-A-Wish Danmark anvender cookies til at registrerer information om hvordan brugerne anvender vores hjemmeside samt til statistik. Disse informationer anvendes til at forbedre din brugeroplevelse på vores hjemmeside og shop. Ved at benytte vores hjemmeside acceptere du brugen af cookies. Når du besøger makeawish.dk, anvendes ”cookies”, der er en tekstfil, som gemmes på din computer, mobil el. tilsvarende med det formål at genkende den, huske indstillinger, udføre statistik og målrette annoncer. Cookies kan ikke indeholde skadelig kode som f.eks. virus. På makeawish.dk bruger vi cookies så vi kan følge kundernes færden og optimere vores indsats til at få endnu flere kunder ind på hjemmesiden. Læs mere

Cookie-indstillingerne på dette websted er angivet til "Tillad Cookies" for, at give dig den bedst gennemgang og oplevelse af siderne. Hvis du fortsætter med at bruge webstedet uden at ændre dine Cookie indstillinger eller du klikker på "Accepter" nedenfor så samtykke du til dette.

Luk