Skønne Oliver ❤️ på 11 år kæmper mod knoglekræft.
Olivers behandlingsforløb har holdt ham alt for meget væk fra hjemmet ? Derfor var ønsket om en storbyferie med familien ???? ikke den store overraskelse ….. og da Oliver også er en kæmpe fan af FC Barcelona ⚽️⚽️ var det selvfølgelig en ferie ✈️ til Barcelona, der stod øverst på ønskelisten.
Vores dygtige frivillige ? Berit, Janne og Trine fik arrangeret storbyferien, så der også var tid til at se en hjemmebanekamp på Camp Nou.
Nu er Oliver og familien hjemme igen, og fortæller i en mail, at det var en dejlig tur med en fantastisk oplevelse på Camp Nou ??????
Familien fik en rundvisning på stadion med alt, hvad dertil hører : de så alle pokalerne, var nede på banen, i omklædningsrummet, i presselogen, i den tre store merchandiseshop osv osv ?
Tak for de dejlige billeder Oliver – vi er så glade for, at du havde en skøn tur.
Hjælp os gerne med at gøre flere opmærksomme på, at Make-A-Wish findes for alle de alvorligt syge børn, der desværre er i Danmark ved at dele vores opslag ???
