En del af vores dejlige og fantastiske Ønskebørn kæmper ikke “kun” mod deres livstruende sygdomme – men også mod en del følgevirkninger ?
Som f.eks. skønne Laura på 12 år. Laura lider af Kongenit Myopati og er bl.a. hjerteopereret som spæd. Laura har haft 53 lungebetændelser og fået permanent penicillin siden hun var 5 år?
Derfor var det med stor glæde ? at vores dejlige frivillige Charlotte og Line kunne overraske Laura med beskeden om, at hendes ønske om en tur til USA ville blive opfyldt ????
Laura og forældre fik et ophold i “Give Kids The World”-parken, hvor der sker rigtig mange fantastiske ting ?????
Laura og forældre er nu hjemme igen og de har sendt os en masse! dejlige billeder ❤️❤️
Tusinde tak til vores bidragsydere, medlemmer og fonde der gør det muligt for os at tilvejebringe de økonomiske midler der er nødvendige for fortsat at kunne sprede HÅB, STYRKE og GLÆDE til disse fantastiske – seje – dejlige og helt vidunderlige Ønskebørn ??
DU kan også være med til at hjælpe – læs mere på www.onskefonden.dk – her kan du også læse om alle de andre ønsker der er opfyldt igennem de sidste mange måneder, samt se en samlet liste over ALLE ønsker opfyldt siden 2001, hvor det første ønske blev opfyldt.