Helt tilbage i sommeren 2016 mødte vi femårige Silas, som var blevet opereret for kræft i hjernen. Silas’ største ønske var at se en rigtig Politibil og det kom han til. Han fik endda lov til at trykke på alle knapperne og tænde for de blå blink!
Der skete desværre det, at Silas fik et tilbagefald og hans ønske om en tur i sommerhus, med hele familien, blev sat på standby. Men vores frivillige var for nyligt på besøg hos ham, og han er heldigvis blevet frisk igen og er nu endnu mere klar til sommerhusturen.
Vi er så glade for, at Silas er ovenpå igen, og vi håber han og familien får en forrygende tur i sommerhus.
Støt ønskebørn som Silas og andre børn med livstruende sygdomme. Meld dig ind i Make-A-Wish Ønskefonden Danmark, det betyder så meget og koster kun kr. 300 om året. http://www.onskefonden.dk/produkt/medlemsskab/